Z nieskrywaną dumą i radością informujemy, że prof. Tony Attwood, światowej sławy specjalista i autorytet w temacie spektrum autyzmu, już po raz drugi przyjął zaproszenie naszej Fundacja ALEKlasa i ponownie OSOBIŚCIE odwiedzi nas w Warszawie!
 
Jest to dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie, potwierdzenie, że to co robimy od ponad 10 lat ma sens i że obraliśmy właściwą drogę wspierania dzieci i dorosłych w spektrum autyzmu oraz ich rodzin.

Radość jest tym większa, ponieważ będzie z nami aż 2 dni!
❤ 31 maja 2024 (piątek) poprowadzi dwa warsztaty dedykowane rodzicom, opiekunom, nauczycielom i specjalistom.
 
WARSZTAT nr 1, 31.05.2024, godz. 9:00 – 12:30

„Zrozumienie i zarządzanie emocjami oraz rozwijanie zdolności poznawczych u osób w spektrum autyzmu:
praktyczne zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej”

Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli i profesjonalistów na inspirujące warsztaty z prof. Tony’m Attwood’em, uznanym na całym świecie ekspertem w temacie spektrum autyzmu. W trakcie spotkania odkryjemy, dlaczego osoby autystyczne częściej doświadczają głębokich emocji oraz mają skłonności do zaburzeń nastroju. Profesor Attwood przedstawi efektywne metody radzenia sobie z emocjami, wykorzystując terapię poznawczo-behawioralną, która skupia się na edukacji emocjonalnej oraz na zmianie percepcji i reakcji na emocje. Warsztaty zaoferują wgląd w „emocjonalną skrzynkę narzędziową”, dając nowe strategie na zarządzanie emocjami.
Spotkanie będzie również okazją do zrozumienia unikalnego profilu zdolności poznawczych osób w spektrum autyzmu, w tym specyficznych zdolności intelektualnych, wyzwań w zakresie funkcji wykonawczych, elastyczności myślenia, radzenia sobie z porażkami, oraz co to znaczy mieć słabą centralną koherencję. Profesor Attwood podzieli się strategiami, które mogą pomóc w zwiększeniu motywacji, poprawie umiejętności organizacyjnych i podniesieniu osiągnięć edukacyjnych.
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w warsztacie. Nie przegapcie tej wyjątkowej możliwości rozwoju i wymiany doświadczeń.
 
WARSZTAT nr 2, 31.05.2024, godz. 13:30 – 17:00

„PATHOLOGICAL DEMAND AVOIDANCE (PDA) – zespół unikania patologicznego, jako podtyp spektrum autyzmu”

Zachęcamy serdecznie rodziców, nauczycieli oraz profesjonalistów do udziału w inspirującym warsztacie poświęconym PDA, uznawanego za jeden z podtypów spektrum autyzmu. Celem spotkania jest pogłębienie wiedzy na temat PDA, w tym poznania jego historii, aktualnych definicji oraz zrozumienia najnowszych wyników badań dotyczących tej tematyki. PDA wpływa znacząco na codzienne życie, komunikację i interakcje społeczne, co podkreśla potrzebę głębszego zrozumienia i efektywnego wsparcia ze strony opiekunów, nauczycieli oraz terapeutów.
W programie przewidziano omówienie narzędzi do diagnozy PDA przygotowanych z myślą o opiekunach, a także przedstawienie wyzwań, z którymi borykają się dzieci i dorośli w spektrum. Przedstawimy sprawdzone metody wsparcia dla dzieci z PDA zarówno w środowisku szkolnym, domowym, jak i podczas sesji terapeutycznych. Uczestnicy otrzymają również praktyczne porady dotyczące usprawnienia komunikacji, wsparcia emocjonalnego rozwoju dziecka, kształtowania pozytywnego obrazu siebie, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami emocjonalnymi oraz znajdą zalecane zasoby dla rodziców, nauczycieli i terapeutów.
To naprawdę wyjątkowa okazja do zdobycia praktycznej wiedzy i narzędzi, które pozwolą lepiej zrozumieć i efektywniej wspierać dzieci i dorosłych z PDA. Ważne jest, aby opiekunowie, nauczyciele i terapeuci mieli świadomość, że PDA to nie tylko wyzwanie, ale również okazja do zrozumienia unikalnych potrzeb osób w spektrum autyzmu. A co najważniejsze – opowie nam o tym sam prof. Tony Attwood!
 
❤ Natomiast w sobotę 1 czerwca, w Dzień Dziecka, będzie gościem honorowym Młodych Samorzeczników z Klub Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team odpowiadając na ich pytania, wspólnie z nimi świętując ich ogromne sukcesy oraz pracę i zaangażowanie w podnoszenie świadomości na temat spektrum autyzmu w Polsce!
 
❤
Prof. Tony Attwood otrzyma także nagrodę „Aleklasa za wspieranie dzieci i dorosłych w spektrum autyzmu”.
 

Bardzo się cieszymy, że tym razem łączymy „organizacyjne siły” z zaprzyjaźnionymi Klub Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team oraz Fundacja Autism Team ❤

Kochani!
Z Wami będzie to na pewno wspaniała przygoda! 🥰

 

Miejsce konferencji


Noclegi:

Jest możliwość rezerwacji pokoju w Airport Hotel Okęcie w specjalnych cenach dla uczestników warsztatów.
Rezerwacji pokoi należy dokonać we własnym zakresie, pod adresem e-mail: rezerwacja@airporthotel.pl powołując się na zniżkę dla uczestników warsztatów „Tony Attwood” !

Parkingi samochodowe:

1. GARAŻ HOTELOWY:
jedno miejsce: 5 PLN/godzina; stawki dobowe: 18 PLN
2. PARKING ZEWNĘTRZNY:
jedno miejsce: 3 PLN/godzina; stawki dobowe: 18 PLN

Języki:

Konferencja będzie prowadzona w językach polskim i angielskim.
Do dyspozycji słuchaczy będzie pełne, dwukierunkowe tłumaczenie symultaniczne.

Bilety

Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z regulaminem promocji.

1 pula
Promocyjne, bezzwrotne w cenie brutto, sprzedaż trwa w dniach 17 – 31.03.2024:

Warsztat nr 1 – 539 pln, 10 szt. na formę stacjonarną 1 osoba, przerwa kawowa i obiad

Warsztat nr 2 – 539 pln, 10 szt. na formę stacjonarną 1 osoba, przerwa kawowa i obiad

Warsztat nr 1 – 399 pln, 35 szt. na formę online 1 osoba

Warsztat nr 2 – 399 pln, 35 szt. na formę online 1 osoba

2 pula
Promocyjne, bezzwrotne w cenie brutto, sprzedaż trwa w dniach 01.04 – 23.05.2024:

Warsztat nr 1 – 649 pln, 35 szt. na formę stacjonarną 1 osoba, przerwa kawowa i obiad
Warsztat nr 2 – 649 pln, 35 szt. na formę stacjonarną 1 osoba, przerwa kawowa i obiad
Warsztat nr 1 – 459 pln, 60 szt. na formę online 1 osoba
Warsztat nr 2 – 459 pln, 60 szt. na formę online 1 osoba

BILET NA 2 WARSZTATY (1 i 2) – 1089 pln, 20 szt. na formę stacjonarną 1 osoba, przerwa kawowa i obiad między warsztatem nr 1 i warsztatem nr 2
BILET NA 2 WARSZTATY (1 i 2) – 799 pln, 40 szt. na formę ON-LINE 1 osoba


3 pula
Bilet LAST CALL w cenie brutto, sprzedaż trwa w dniach 24 – 30.05.2024:

Warsztat nr 1 – 709 pln, 10 szt. na formę stacjonarną 1 osoba, przerwa kawowa i obiad
Warsztat nr 2 – 709 pln, 10 szt. na formę stacjonarną 1 osoba, przerwa kawowa i obiad
Warsztat nr 1 – 559 pln, 20 szt. na formę online 1 osoba
Warsztat nr 2 – 559 pln, 20 szt. na formę online 1 osoba

Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z regulaminem promocji.