Z nieskrywaną dumą i radością informujemy, że prof. Tony Attwood, światowej sławy specjalista i autorytet w temacie spektrum autyzmu, już po raz drugi przyjął zaproszenie naszej Fundacja ALEKlasa i ponownie OSOBIŚCIE odwiedził nas w Warszawie!
 
Jest to dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie, potwierdzenie, że to co robimy od ponad 10 lat ma sens i że obraliśmy właściwą drogę wspierania dzieci i dorosłych w spektrum autyzmu oraz ich rodzin.

Radość jest tym większa, ponieważ będzie z nami aż 2 dni!
Poprowadził dwa warsztaty dedykowane rodzicom, opiekunom, nauczycielom i specjalistom.
 
WARSZTAT nr 1

„Zrozumienie i zarządzanie emocjami oraz rozwijanie zdolności poznawczych u osób w spektrum autyzmu:
praktyczne zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej”

Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli i profesjonalistów na inspirujące warsztaty z prof. Tony’m Attwood’em, uznanym na całym świecie ekspertem w temacie spektrum autyzmu. W trakcie spotkania odkryjemy, dlaczego osoby autystyczne częściej doświadczają głębokich emocji oraz mają skłonności do zaburzeń nastroju. Profesor Attwood przedstawi efektywne metody radzenia sobie z emocjami, wykorzystując terapię poznawczo-behawioralną, która skupia się na edukacji emocjonalnej oraz na zmianie percepcji i reakcji na emocje. Warsztaty zaoferują wgląd w „emocjonalną skrzynkę narzędziową”, dając nowe strategie na zarządzanie emocjami.
Spotkanie będzie również okazją do zrozumienia unikalnego profilu zdolności poznawczych osób w spektrum autyzmu, w tym specyficznych zdolności intelektualnych, wyzwań w zakresie funkcji wykonawczych, elastyczności myślenia, radzenia sobie z porażkami, oraz co to znaczy mieć słabą centralną koherencję. Profesor Attwood podzieli się strategiami, które mogą pomóc w zwiększeniu motywacji, poprawie umiejętności organizacyjnych i podniesieniu osiągnięć edukacyjnych.
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w warsztacie. Nie przegapcie tej wyjątkowej możliwości rozwoju i wymiany doświadczeń.
 
WARSZTAT nr 2

„PATHOLOGICAL DEMAND AVOIDANCE (PDA) – zespół unikania patologicznego, jako podtyp spektrum autyzmu”

Zachęcamy serdecznie rodziców, nauczycieli oraz profesjonalistów do udziału w inspirującym warsztacie poświęconym PDA, uznawanego za jeden z podtypów spektrum autyzmu. Celem spotkania jest pogłębienie wiedzy na temat PDA, w tym poznania jego historii, aktualnych definicji oraz zrozumienia najnowszych wyników badań dotyczących tej tematyki. PDA wpływa znacząco na codzienne życie, komunikację i interakcje społeczne, co podkreśla potrzebę głębszego zrozumienia i efektywnego wsparcia ze strony opiekunów, nauczycieli oraz terapeutów.
W programie przewidziano omówienie narzędzi do diagnozy PDA przygotowanych z myślą o opiekunach, a także przedstawienie wyzwań, z którymi borykają się dzieci i dorośli w spektrum. Przedstawimy sprawdzone metody wsparcia dla dzieci z PDA zarówno w środowisku szkolnym, domowym, jak i podczas sesji terapeutycznych. Uczestnicy otrzymają również praktyczne porady dotyczące usprawnienia komunikacji, wsparcia emocjonalnego rozwoju dziecka, kształtowania pozytywnego obrazu siebie, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami emocjonalnymi oraz znajdą zalecane zasoby dla rodziców, nauczycieli i terapeutów.
To naprawdę wyjątkowa okazja do zdobycia praktycznej wiedzy i narzędzi, które pozwolą lepiej zrozumieć i efektywniej wspierać dzieci i dorosłych z PDA. Ważne jest, aby opiekunowie, nauczyciele i terapeuci mieli świadomość, że PDA to nie tylko wyzwanie, ale również okazja do zrozumienia unikalnych potrzeb osób w spektrum autyzmu. A co najważniejsze – opowie nam o tym sam prof. Tony Attwood!
 
 
 
❤
Prof. Tony Attwood otrzymał także nagrodę „Aleklasa za wspieranie dzieci i dorosłych w spektrum autyzmu”.
 

Bardzo się cieszymy, że tym razem łączymy „organizacyjne siły” z zaprzyjaźnionymi Klub Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team oraz Fundacja Autism Team ❤

Kochani!
Z Wami będzie to na pewno wspaniała przygoda! 🥰

 

Języki:

Nagrania z Warsztatów są w językach polskim i angielskim.
Dodatkowo napisy w języku angielskim.

 

Zakup dostępów do nagrań:

Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z regulaminem promocji.

● Promocyjne, bezzwrotne w cenie brutto:
I. Warsztat nr 1 – 559 pln
II. Warsztat nr 2 – 559 pln
III. Warsztat nr 1 + 2 – 999 pln

Przesłane linki do nagrań będą aktywne do 31 lipca 2024.

Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z regulaminem promocji.

30