GRUPA WSPARCIA DLA OJCÓW dzieci w Spektrum Autyzmu / Zespołem Aspergera.
Stacjonarna oraz ON-LINE.

„Świadomy tata Asa, czyli jak zbudować relację z dzieckiem z ZA i czerpać z niej frajdę!!!”

Prowadzenie:

Radek Machnica
prezes Fundacji Aleklasa, tata 14-letniego Mateusza AS-a,
Maciek Skura
Fundacja Aleklasa, tata Filipa 17lat AS-a i Bartka 12 lat,
oraz czasami gościnnie

Marek Stankiewicz
dorosły w spektrum (samorzecznik), nauczyciel, fotograf, diagnosta.

Szczegółowe informacje o prowadzących znajdziecie tutaj:
www.fundacja-aleklasa.eu/nasz-zespół

Prowadząc panowie skupią się na tym, jak ważne jest budowanie relacji z dzieckiem i dlaczego ma to tak ogromny wpływ na jego rozwój, poczucie własnej wartości oraz budowanie jego samoświadomości.
Grupa ma na celu pokazanie innym ojcom, że otwarte mówienie i okazywanie emocji ma znaczący wpływ na relację z dzieckiem.
Ma także wspomóc zagubionych ojców w zrozumieniu siły akceptacji i udowodnić, że tatusiowe mają prawo czerpać z wyjątkowego rodzicielstwa garściami, a fakt, że ich dzieci mają Zespół Aspergera wcale tego nie uniemożliwia.
To czy będą chcieli budować relacje z dziećmi zależy tylko i wyłącznie od nich, od tego czy będą się skupiać na tym na czym mogą ją budować, czy szukać powodów, dla których jest to trudne, czy wręcz niemożliwe.
Trzeba przede wszystkim dostrzec dziecko, nie „dziecko z ZA” i starać się by ograniczenia naszych dzieci nie przysłoniły ich nieskończonych możliwości!
Jednak to czy uda nam się to zauważyć zależy tylko i wyłącznie od nas, dorosłych.
Nie skupiajmy się na tym czego nasze dzieci nie potrafią, nie miejmy z tego powodu poczucia rodzicielskiej straty i rozczarowania!
Na pewno w każdym naszym dziecku jest coś w czym możemy je dopingować, zachęcać do działania, na czym możemy budować relację, tworzyć więź i tak po prostu czerpać z niej ogromną radość!
Będzie też o dbaniu o relacje w związku i pamiętaniu, że oprócz bycia rodzicami, jesteśmy partnerami.
Dziecko nie może przesłonić współmałżonka i tak jak musimy dbać o relacje z Asem, równocześnie nie możemy zapomnieć o relacjach w związku.

Zapisy TYLKO przez formularz na dole strony.

Spotkanie grupy on-line będzie się odbywało poprzez komunikator ZOOM.
Koszt udziału: 45zł/osoba

W przypadku grupy stacjonarnej spotykamy się przeważnie w siedzibie Fundacji AleKlasa – Warszawa / Ursynów
lub innym miejscu
.
Koszt udziału w grupie stacjonarnej: 65zł/osoba

Dziękujemy Firmie IT Solution FACTOR za wsparcie przy organizacji Grupy Ojców na Stadionie Narodowym.