Piaseczno 28-29.09.2024
(stacjonarnie i on-line)
Osoby, które zakupią bilety na udział w konferencji, otrzymają miesięczny dostęp do nagranych wykładów.

To wydarzenie podkreśla kluczową rolę profilaktyki jako cennego drogowskazu i mapy w procesie wspierania rozwoju.
Profilaktyka, oparta na rzetelnej diagnozie, pozwala na wczesne rozpoznanie potrzeb i dostosowanie odpowiednich strategii wsparcia.
Nie powinniśmy obawiać się diagnozy – to źródło nieocenionych informacji, które pomagają tworzyć bardziej inkluzywne i wspierające środowiska.
Eksperci podzielą się najnowszymi badaniami oraz praktycznymi narzędziami wspomagającymi osoby w spektrum autyzmu i ADHD w szkołach oraz miejscach pracy.

Z dumą informujemy, że konferencję współorganizujemy w ścisłej współpracy z dr Ewą Urbanowicz, psychiatrą dziecięcą specjalizującą się w spektrum autyzmu.
Zresztą to właśnie słowa dr Urbanowicz, wypowiedziane podczas jednego z jej wykładów, były inspiracją do stworzenia naszego wydarzenia:
„Zacznijmy traktować diagnozę spektrum autyzmu jako formę profilaktyki i dbania o dobrostan dziecka” ❤️

No to zaczynamy 😉
PROGRAM:

Nasza konferencja w nowatorski sposób podejdzie do tematu profilaktyki i wspierania rozwoju dzieci i dorosłych w spektrum autyzmu.

DWA KONFERENCYJNE DNI ZOSTANĄ PODZIELONE NA 4 MODUŁY:

1 DOM, 2 SZKOŁA, 3 TERAPIA, 4 PRACA,
a prelegenci w każdym z modułów (a także między modułami) będą ze sobą ściśle współpracować / wymieniać wiedzą oraz informacjami.
Zależy nam na pokazaniu jak bardzo wszystkie środowiska się przenikają i wskazaniu konieczności współpracy specjalistów między sobą, przekazywaniu informacji, wymiany doświadczeń, by wspólnie tworzyli zespoły specjalistów mądrze i świadomie wspierających rozwój dzieci i dorosłych.
Konferencja będzie miała także charakter szkoleniowy, zakładający dużą interakcję z jej uczestnikami – zarówno tymi stacjonarnie, jak i online.

28.09.2024 (sobota)
10:30 – przerwa kawowa
13:30 – przerwa obiadowa
Moduły 1 i 2

DOM
👉 Beata Chrzanowska-Pietraszuk
– psycholog, psychoterapeuta i doradca systemowy, pedagog specjalny, konsultant transkulturowej psychoterapii pozytywnej osób w spektrum autyzmu, specjalistka ds. ADHD, spektrum autyzmu).
👉 Elżbieta Manthey
– prezeska Fundacji Rozwoju przez Całe Życie, Dziennikarka, publicystka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Komunikowana i Mediów Społecznych, filozofka; mama nastolatków.
👉 Izabela Hnidziuk-Machnica
– konsultant kryzysowa, mentor/coach kryzysowa, specjalistka ds. neuroróżnorodności, dyrektor zarządzająca i współzałożycielka Fundacji Aleklasa, Autism Spectrum Consultant DXC / Dandelion Program, mama nastolatka w spektrum autyzmu

👉 Sylwia Kowalska
– dyrektor zarządzająca Fundacji Autism Team, edukatorka i specjalistka ds. spektrum autyzmu, inkluzji i edukacji włączającej, mama Janka Gawrońskiego
👉 Janek Gawroński
– samorzecznik, Społeczny Zastępca Rzeczniczki Praw Dziecka, twórca Klubów Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team
👉 Joanna Rzewnicka
– samorzeczniczka, studentka pierwszego roku resocjalizacji
👉 Marcin Siekański
– specjalista ds. edukacji i cyfryzacji, tutor, przewodniczący zespołu ds. programów nauczania i standaryzacji systemów kształcenia nauczycieli w Ministerstwie Edukacji i Nauki
👉 Dominika Działek
– specjalistka ds. spektrum autyzmu, magister edukacja przedszkolnej i wczesnoszkolnej, Dyrektor Nowatorskiej Szkoły Podstawowej, mama nastolatków w spektrum autyzmu

29.09.2024 (niedziela)
10:30 – przerwa kawowa
13:30 – przerwa obiadowa
Moduły 3 i 4

TERAPIA
👉 Dr Ewa Urbanowicz
– psychiatra dzięcieca, autorytet i specjalistka ds. spektrum autyzmu i neuroróżnorodności, prowadząca szkolenia i wykłady
👉 Dr Miroslawa Kanar
– doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogiki, specjalizuje się temacie spektrum autyzmu, współautorka książki „O samowiedzy dorosłych osób w spektrum autyzmu”.
👉 Paulina Zawadzka
– prezeska Fundacji Artonomia, specjalistka ds. spektrum autyzmu, pedagog specjalny, konsultant pozytywnej psychoterapii transkulturowej, terapeutka integracji sensorycznej, autorka wielu publikacji
👉 Magdalena Michalska
– samorzeczniczka, terapeuta zaburzeń przetwarzania słuchowego, pedagog, terapeuta pedagogiczny, terapeuta VR, mama chłopca w spektrum autyzmu

PRACA
👉 Joanna Wodzińska
– psycholog, Autism Spectrum Consultant DXC / Dandelion Program, mama dwójki nastolatków w spektrum autyzmu
👉 Izabela Hnidziuk-Machnica
👉 Katarzyna Suchożebrska
– samorzeczniczka

I PRZYSZŁOŚĆ…
👉 Joanna Pęksa
– Fundacja Giganci, mama nastolatka w spektrum autyzmu
dr Ewa Urbanowicz
Izabela Hnidziuk-Machnica

Lokalizacja konferencji i dojazd

Biblioteka Publiczna w Piasecznie
ul. Jana Pawła II 55

foto: Marcin Borkowski

I tura biletów promocyjnych, bezzwrotnych „Bilet w ciemno”
28.06 – 15.07.2024

Udział stacjonarny, 2 dni – 259 pln / os
– w cenie przerwa kawowa oraz poczęstunek „lekki lunch”
(dostępne 20 biletów)

Udział online, 2 dni – 159 pln / os
(dostępne 50 biletów)

Zakup PROMOCYJNEGO „Biletu w ciemno” jest równoznaczny z tym, że kupujący akceptuje i rozumie fakt,
iż nabywa bilet nie znając szczegółów wydarzenia, w szczególności godzin, tematów wykładów i nazwisk prelegentów.

II tura biletów promocyjnych, bezzwrotnych
16.07 – 15.09.2024

Udział stacjonarny, 2 dni – 359 pln / os
–  w cenie przerwa kawowa oraz poczęstunek „lekki lunch”