Cały czas dopinamy ostatnie szczegóły naszej marcowej konferencji, ale już dziś możemy zdradzić, że po raz kolejny robimy ukłon w stronę tatusiów i mężów!
I to taki bardzo duży ukłon
Podczas tej konferencji będzie z nami wyjątkowy GOŚĆ SPECJALNY, wyjątkowy ojciec wyjątkowego dziecka. Z różnych powodów nie możemy jeszcze zdradzić kim jest owy mąż i ojciec, ale na pewno możemy zdradzić temat jego prelekcji.

„DLACZEGO MĘŻCZYZNOM JEST TRUDNIEJ? NA CZYM POLEGA PARADOKS STAWIANYCH IM OCZEKIWAŃ? – Czy w dzisiejszym świecie może być on postrzegany jako silny i męski, będąc równocześnie odważnym w okazywaniu swoich emocji, słabości i miłości?”

Będzie to wykład o roli ojca i męża w życiu rodziny z niepełnosprawnością dziecka. Czy odwaga w byciu ojcem „wyjątkowego dziecka” umniejsza jego wartość jako „pełnowartościowego mężczyzny”?
Czy kreowany od wieków stereotyp „głowy rodziny” kłóci się z bliskością, szczerością i emocjonalnością w związku i rodzicielstwie?
Nasz gość ze swojej perspektywy opowie o wyzwaniach z jakimi mierzą się ojcowie dzieci niepełnosprawnych oraz o swoich sposobach radzenia sobie z nimi.
A my podejmiemy próbę odpowiedzi na pytanie jaka jest wartość związku i rodzicielstwa „z niepełnosprawnością dziecka w tle”.

Już dziś serdecznie zapraszamy nie tylko Panów!
Jesteśmy pewni, że te wykład będzie dla nas wszystkich ogromnym przeżyciem.
p.s.
i trochę wspomnień wrześniowego wystąpienia „Trzech Tenorów”

Recommended Posts