W ramach wzajemnego wspierania między organizacjami działającymi na rzecz osób z ASD zamieszczamy informację o konferencji Fundacji Synapsis.

Autyzm bez lęku- Strategie redukowania stresu i lęku w życiu osób z ASD
17-18 listopada 2018  „Jako osoby dorosłe z zespołem Aspergera w którymś momencie życia będziecie się prawdopodobnie zmagać z lękiem, a być może będzie on wam towarzyszył przez cały czas. Nie oznacza to, że nie możecie prowadzić normalnego i zdrowego trybu życia, czy też, jeśli wolicie, normalnego i niezdrowego trybu życia”– pisze w swojej książce „ Seks, prochy i zespół Aspergera. Przewodnik po dorosłości dla osób z zespołem Aspergera” Luke Jackson.

Jakie strategie i interwencje zastosować, żeby zmniejszyć lęk u dzieci i młodzieży z ASD?

Jak zmniejszać stres, zwiększając kompetencje i podnosząc jakość życia osób ze spektrum autyzmu?

 W tym roku podczas konferencji szkoleniowej Fundacji SYNAPSIS przyjrzymy się dokładnie lękom osób z ASD i pracy nad nimi.

17 i 18 listopada 2018 w Warszawie spotkacie się z dwójką wybitnych specjalistów w tej dziedzinie:

  • Jessicą Minahan z USA- wybitną analityczką trudnych zachowań dzieci i młodzieży, licencjonowanym i certyfikowanym pedagogiem specjalnym (MEd, BCBA) oraz międzynarodowym wykładowcą i trenerem  (jessicaminahan.com  );
  • Julie Beadle-Brown z Wielkiej Brytanii – profesor  Tizard Center University of Kent w Wielkiej Brytanii i profesorem Uniwersytetu La Trobe w Australii. Julie od wielu lat zajmuje się i prowadzi badania w dziedzinie niepełnosprawności intelektualnej i rozwojowej. Jest także dyplomowanym psychologiem (HCPC) i starszym członkiem School for Social Care Research,  w którym prowadzi badania osób z trudnościami w uczeniu się, w tym osóby z autyzmem.

 Zapraszamy do REJESTROWANIA SIĘ na konferencję szkoleniową Fundacji SYNAPSIS.

www.konferencja.synapsis.org.pl

 

Recommended Posts