„KOCHAM DZIECKO Z ZA”

Konferencja jest odpowiedzią na potrzeby rodziców i niestety brak podobnych inicjatyw w Polsce.
Naszym zamysłem, rodziców chłopca z ZA było to, by dotrzeć do rodzin, które czują się opuszczone w kwestii opieki nad dziećmi z ZA oraz mają poczucie, że może być już tylko gorzej. . bez światełka w tunelu.
Jako rodzice chłopca z ZA wiemy, że bywa bardzo ciężko, ale wiemy także, że może być bardzo dobrze!
Zależało nam na 2 – dniowej konferencji, aby mieć czas na merytoryczne i rzetelne potraktowanie każdego tematu.
Głównym tematem konferencji jest „KOCHAM ZA”.
Zapraszamy i liczymy na waszą obecność! Robimy to przecież dla Was!

Cena biletu obejmuje:
– dwa dni wykładów
– sesje dyskusyjne oraz zamknięte spotkania i warsztaty ze specjalistami i zaproszonymi gośćmi
– konsultacje z prelegentami
– serwis kawowy oraz obiady
– zniżki na produkty i usługi naszych partnerów

1 październik 2016 (SOBOTA) 

11:00 – 12:30 – Panel dyskusyjny na otwarcie – Proces akceptacji niepełnosprawności dziecka – (Wyparcie vs. Akceptacja – w panelu udział wezmą prelegenci oraz zaproszone osoby) – Panel poprowadzi Aneta Olkowska, dziennikarka, współpracuje z magazynami poradnikowymi dla kobiet m. in. „Kobieta i Życie”, „Świat Kobiety”, „Oliwia”. Jej teksty ukazały się także na łamach „Zwierciadła”, „Charakterów” i na portalu natemat.pl. Interesuje się tematami związanymi z psychologią rozwoju człowieka, wychowaniem, relacjami, trendami w różnych sferach życia społecznego, a pasjonują inspirujące historie kobiet.

12:30 – 12:45– przerwa kawowa

12:45 – 13:45– „KOCHAM ZA – Jak emocje rodziców wplywaja na zachowanie dziecka? (dziecko czyta emocje rodziców) – Rola osób z otoczenia ASa w kształtowaniu jego wszechstronnego rozwoju (szczególny wplyw rodziców na rózwój Asa)” – Radek Machnica, tata wyjątkowego ASa i jeden z pomysłodawców konferencji

13:45 – 14:30 – przerwa na lunch

14:30 – 15:45 – „Czy jestem wyrodną matką? Jak sobie radzić ze złością i nienawiścią wobec dziecka i nie zwariować?” – Magdalena Piasecka, psycholog, psychoterapeuta, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, prowadzi warsztaty psychologiczne dla kobiet z zakresu budowania pewności siebie, radzenia sobie z emocjami, profilaktyki zdrowia psychicznego.

15:50 – 17:00 – „Wspólny pokój z Asem – jak sobie radzić z agresywnymi zachowaniami między rodzeństwem?” – Beata Chrzanowska – Pietraszuk, psycholog, pedagog specjalny, psychoterapeuta systemowy, nauczyciel dyplomowany. Od 6 lat prowadzi grupę wsparcia dla rodziców dzieci, które maja orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.Autorka książki „Oswoić ADHD”, „Nasz sposób na nieporządki, ” Nie musimy mieć wszystkiego” oraz poradników „Nie chcę, nie mogę, nie będę…”, „Mama i Tata rozmawiają”, oraz „Rozmowy o wychowaniu”.

2 październik 2016 (NIEDZIELA) 

11:00 – 12:00– „Kompetencje przyszłości, a rozwój Asa – jak wspierać Asy, by w przyszłości odnalazły się na rynku pracy?” –  Marta Iwanowska-Polkowska, Psycholog, coach ICF, trener – Manufaktura Rozwoju. Prywatnie mama Tymoteusza, 8 lat, zwanego „wyjątkowym Aspim”, oraz Rocha, lat 6, zwanego „wyjątkowym Bratem”.

12:00 – 13:00– „Komunikacja z dzieckiem z ZA” – Krzysztof – psycholog, wykładowca, autor bloga „Asperger i życie z zespołem Aspergera”. Zespół Aspergera zdiagnozowano u niego w wieku 32 lat, a u jego starszego syna w wieku 4 lat. Krzysztof prowadzi szkolenia i porady terapeutyczne dla osób związanych z ZA

13:00 – 13:45 – przerwa na lunch

13:45 – 14:45– „Diety stosowane u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – czy są uzasadnione?” – mgr Justyna Jessa, dietetyk kliniczny Kliniki Pediatrii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, członek rady naukowej Fundacji WIEMY CO JEMY. W obszarze jej szczególnych zainteresowań zawodowych mieści się żywienie dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, a także kobiet w okresie ciąży i połogu oraz programowanie płodowe. Jest autorką artykułów naukowych, publikowanych w czasopismach medycznych: Medycyna Metaboliczna, Pediatria Polska, Hygeia Public Health.

14:45 – 15:45 – „Seksualność Asów”  (Krzysztof jw.)

16:00 – 17:00 – „Czego uczą nas Asy?” –  Marta Iwanowska-Polkowska, celem tego zamykającego konferencję wykładu jest pokazanie, a może przypomnienie rodzicom jak odkrywczą, ważną, wręcz mądrą lekcją może być życie z As’em, kochanie go, wspieranie w rozwoju. Warto z tej lekcji czerpać. Czerpać, zmieniając siebie, sposób postrzegania świata i innych, kształtując postawy, czy doskonaląc umiejętności.

Izabela Hnidziuk-Machnica – organizatorka konferencji, mama cudownego Asa i współzałożycielka nowo powstającego ale klubu. Wspólnie z mężem pracuje nad stworzeniem szkoły dla dzieci z ZA oraz autorskiego programu edukacji i aktywizacji zawodowej Asów.