Marek Stankiewicz
to niezwykła osoba, dorosły As, nauczyciel, przemiły i inteligentny facet.
Już po raz drugi łączymy siły i wspólnie działamy, by pomóc rodzicom i dzieciom.
A co sam Marek mówi o sobie?
„Co mogę o sobie powiedzieć?
Najkrócej: Biolog terenowy z powołania, fotograf z pasji życiowej i Aspi – mam zespół Aspergera, ASD, „jestem w spektrum autyzmu”, jakkolwiek to zwać.
Przez fotografię staram się pokazać ludziom jak widzę i dobieram świat.
Od pewnego czasu zajmuję się również pomaganiem osobom z autyzmem (między innymi pracuję w szkole dla dzieci z ASD), i jestem autorem bloga „Photography and Asperger”.
************************************************************************************
Krzysztof Tokarski
to osoba, którą wielu z Was na pewno zna, bądź to przez jego bloga, czy z naszych poprzednich konferencji lub organizowanych przez niego warsztatów, czy spotkań kameralnych.
Krzysztof to psycholog, wykładowca, autor bloga „Asperger i życie z zespołem Aspergera„, wyjątkowy tata dwóch wyjątkowych chłopców.
Zespół Aspergera zdiagnozowano u niego w wieku 32 lat,
a u jego starszego syna w wieku 4 lat.
Krzysztof prowadzi szkolenia i porady terapeutyczne dla osób związanych z ZA: rodziców, nauczycieli oraz samych Asów.
Jest też trenerem – w szkołach i przedszkolach w Polsce północnej prowadzi szkolenia w zakresie wykorzystania potencjału dzieci z ZA, a także komunikacji z nimi i radzenia sobie w sytuacjach problemowych.
Ponieważ wykłady Krzysztofa stały się wręcz naszą konferencyjną tradycją, nie mogło go zatem zabraknąć i teraz
www.facebook.com/zespolasperger
************************************************************************************
Maja Wyborska
jest mamą dwójki dzieci, w tym dziecka z ZA, a jednocześnie jest trenerem empatycznej komunikacji, coachem i mediatorem. Wspiera rodziców w pracy nad ich relacją z dzieckiem, prowadzi warsztaty i spotkania o efektywnej i empatycznej komunikacji, wspiera kobiety w rozwoju i podejmowaniu zmian w życiu oraz pary w poszukiwaniu wspólnego języka.
************************************************************************************
Edyta Leszczyńska
Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch jakże różnych i wspaniałych Asów i to właśnie ten fakt skłonił mnie do rozwoju zakresu swojej pracy. To, czego uczę się od moich dzieci i mojej rodziny przekazuję dalej. Od pół roku wspieram również rodziców i nauczycieli w przedszkolach integracyjnych w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu.
Z wykształcenia i pasji jestem psycholożką i terapeutką. Oprócz tego także filozofką i pedagogiem. W swojej codziennej pracy zajmuję się udzielaniem wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, doświadczającym nadmiernego stresu, traumy, lęku, niepokoju, smutku, problemów rodzinnych, wychowawczych, w relacji z partnerem i wielu innych. Pomagam osobom cierpiącym na depresję, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia osobowości i in. W tym zakresie od wielu lat współpracuję z Poradnią Zdrowia Psychicznego Help- Medical w Warszawie. W swojej pracy i psychoedukacji zwracam szczególną uwagę na rolę jednostki, jej potrzeby i schematy mające wpływ na system rodzinny czy relację partnerską.
Lubię czarną kawę, seriale, i góry.
************************************************************************************
Ewa Furgał
Autorka bloga „Dziewczyna w spektrum” i innowacji społecznej dla niepracujących dziewczyn z zespołem Aspergera „ZAwodowe ZAprzyjaźnianie się”.
Edukatorka antydyskryminacyjna, prowadziła szkolenia m.in. z zarządzania różnorodnością w firmach.
Ukończyła Szkołę Trenerów STOP i szkolenie trenerskie „Zarządzanie Firmą Równych Szans”.
Pracuje w Fundacji Przestrzeń Kobiet.
Diagnozę ZA otrzymała w wieku 36 lat.