Radek Machnica

Współzałożyciel, główny fundator i Prezes Fundacji „ALEKlasa”, ale przede wszystkim tata 11-letniego Mateusza z Zespołem Aspergera (spektrum autyzmu).
Współorganizator konferencji dla rodziców dzieci z ZA, w tym dwóch międzynarodowych z udziałem prof. Tony-ego Attwood’a oraz dr Temple Grandin.
Z wykształcenia informatyk, z zawodu konsultant do spraw wdrażania nowych technologii w biznesie.
Ponadto certyfikowany Mediator Polskiego Centrum Mediacji.
W fundacji współprowadzi grupę wsparcia dla ojców dzieci w spektrum autyzmu, konsultacje rodzicielskie, a także szkolenia i wykłady.

Izabela Hnidziuk – Machnica

Współzałożycielka i Dyrektor Zarządzająca Fundacji „ALEKlasa”, ale przede wszystkim mama 11-letniego Mateusza z Zespołem Aspergera (spektrum autyzmu).
Certyfikowana konsultant kryzysowa.
Organizatorka konferencji dla rodziców dzieci z ZA, w tym dwóch międzynarodowych z udziałem prof. Tony-ego Attwood’a oraz dr Temple Grandin.
Prowadząca warsztaty, szkolenia dla rodziców i specjalistów, założycielka internetowej grupy wsparcia dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu „Razem Zrozumiemy AS’y” oraz grupy dla nauczycieli, psychologów, terapeutów, psychiatrów „Specjaliści zrozumieją AS’y”, której celem jest wspieranie specjalistów w zrozumieniu specyfiki spektrum autyzmu.
Autorka bloga „Zrozumieć As’a”.
Autorka i prowadząca serię popularnych i niezwykle cenionych oraz szeroko udostępnianych programów p.t „Rozmowy w spektrum autyzmu”.
W fundacji współprowadzi grupy wsparcia, konsultacje rodzicielskie oraz prowadzi szkolenia i wykłady.

Mateusz Machnica

11-latek w spektrum autyzmu, młody samorzecznik i członek zespołu fundacji.
Chłopiec wielu pasji, ale najbardziej fascynuje się liczbami i wszystkim co jest z nimi związane, kocha windy i lubi grać w minecraft.
Podziela motoryzacyjną pasję swojego taty😊 .
Współorganizator I Dnia Dziecka z zespołem Aspergera.