Założyciele fundacji

Radek Machnica
Pomysłodawca i założyciel fundacji „ALEKlasa”, ale przede wszystkim
tata 8-letniego Mateusza z Zespołem Aspergera.
Współorganizator trzech konferencji dla rodziców dzieci z ZA, z wykształcenia informatyk, z zawodu konsultant do spraw wdrażania nowych technologii w biznesie.
Ponadto certyfikowany Mediator Polskiego Centrum Mediacji.

Izabela Hnidziuk – Machnica
Organizatorka aktualnej i poprzednich trzech konferencji dla rodziców dzieci z Zespołem Aspergera, prowadzi internetową grupę wsparcia Razem zrozumiemy AS’y, jest autorką bloga Zrozumieć AS’a, od kilku lat stara się edukować i szerzyć wiedzę o Zespole Aspergera.

Ukończyła również kurs florystki i od lat „pracuje” także z kwiatami, tworząc okolicznościowe dekoracje kwiatowe.
Przede wszystkim jest mamą cudownego Asa Mateusza.
Wspólnie z mężem stworzyli fundację „Aleklasa”, której celem będzie wspieranie edukacji i rozwoju dzieci z ZA.

Marzeniem Izy jest stworzenie autorskiego programu edukacji i aktywizacji zawodowej Asów.