Iza & Radek

 Izabela Hnidziuk – Machnica i Radek Machnica – założyciele Fundacji ALEKlasa.

Radek Machnica to przede wszystkim wspaniały tata 8-letniego ASA, ale też wspierający mąż i trzymający zakręconą żonę w akceptowanych przez nią ryzach.
Współorganizator czwartej już konferencji dla rodziców dzieci z ZA, od 20 lat związany z branżą nowych technologii, z wykształcenia informatyk, z zawodu konsultant do spraw wdrażania nowych technologii w biznesie, autor artykułów branżowych.
Ponadto certyfikowany Mediator Polskiego Centrum Mediacji oraz założyciel Fundacji „ALEKLASA”, wspierającej rozwój i edukację dzieci z Zespołem Aspergera.

Izabela Hnidziuk-Machnica – organizatorka aktualnej i poprzednich trzech konferencji dla rodziców dzieci z Zespołem Aspergera, prowadzi internetową grupę wsparcia Razem zrozumiemy AS’y, jest autorką bloga Zrozumieć AS’a, od kilku lat stara się edukować i szerzyć wiedzę o Zespole Aspergera.
Z wykształcenia specjalista ds. turystyki, przez lata pracowała w branży turystycznej oraz konferencyjno-eventowej.
Ukończyła również kurs florystki i od lat „pracuje” także z kwiatami, tworząc okolicznościowe dekoracje kwiatowe.
Przede wszystkim jest mamą cudownego Asa Mateusza.
Wspólnie z mężem stworzyli fundację „Aleklasa”, której celem będzie wspieranie edukacji i rozwoju dzieci z ZA.
Marzeniem Izy jest stworzenie autorskiego programu edukacji i aktywizacji zawodowej Asów.

************************************************************************************

Marta Iwanowska-Polkowska

Psycholożka, trenerka, coach’yca – Mama dwóch chłopców, w tym jednego AS’a i żona : www.manufakturarozwoju.pl

Od ponad 15 lat zajmuję się wspieraniem rozwoju innych i w biznesie i w życiu prywatnym. Prowadzę procesy indywidualne i warsztaty rozwojowe dotykające takich tematów jak odwaga, zaufanie, autentyczności, „bycie ludzkim w pracy” czy #nażyć.
Moje główne „narzędzia pracy” z innymi to refleksja, uważność, poznanie, szacunek i docenianie, zmiana perspektywy, ale też poczucie humoru i zachwyt.
Prywatnie jestem mamą dwóch wyjątkowych chłopców i żoną wyjątkowego męża. Prowadzę autorskie warsztaty „JA Rodzic AS’a” dedykowane rodzicom dzieci z spektrum, którzy chcą skupić się na swoim rozwoju osobistym, na swoich emocjach, na swoich postawach w relacji z dziećmi, ale nie tylko.
Oswajam z nimi najtrudniejsze tematy przechodząc różne drogi –  od wstydu do odwagi; od poczucia zagubienia do poczucia mocy; od smutku do radości i zachwytu.
Lubię ludzi, naturę, książki i śmiech.
Pamiętam, żeby się #nażyć!

************************************************************************************

Beata Chrzanowska-Pietraszuk

www.facebook.com/ZakamarkiRodzicielstwa
www.zakamarkirodzicielstwa.pl

Dużo można by pisać o jej kompetencjach i o tym, jak przez lata swojej pracy pomogła niezliczonej liczbie rodziców i dzieci.

A tak na poważnie – Beata od wielu lat prowadzi szkolenia dla rodziców, psychologów i nauczycieli z zakresu umiejętności wychowawczych.
Pomaga rodzicom rozumieć swoje dzieci i budować z nimi satysfakcjonujące relacje, w oparciu o szacunek, zrozumienie i sensowne wymagania.
Pracuje z dziećmi z trudnościami rozwojowymi i ukrytymi niepełnosprawnościami, zwłaszcza z dziećmi nadpobudliwymi, dziećmi z Zespołem Aspergera oraz z ich rodzicami. Jest autorką programu terapeutycznego dla dzieci nadpobudliwych „Polubić ADHD” w którym wzięło udział ponad 200 rodzin.
Prowadzi terapię dzieci i młodzieży oraz terapię rodzinną, a także psychoterapię dorosłych. Od 6 lat prowadzi grupę wsparcia dla rodziców dzieci, które maja orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ( UdR – Uniwersytet dla Rodziców ).

Autorka książek: „Oswoić ADHD”, „Nasz sposób na nieporządki, „ Nie musimy mieć wszystkiego” oraz poradników „Nie chcę, nie mogę, nie będę…”, „Mama i Tata rozmawiają”, oraz „Rozmowy o wychowaniu”.

Członek Polskiego Towarzystwa ADHD.
Współpracuje z Fundacją RORO, Klubem Mama na Mokotowie, Fundacją Scolar.
Na co dzień pracuje w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców” oraz w Gabinecie Psychologicznym FILTROWA.
Prywatnie jest mamą dwóch dorosłych synów.

************************************************************************************

Krzysztof Tokarski

to osoba, którą wielu z Was na pewno zna, bądź to przez jego bloga, czy z naszych poprzednich konferencji lub organizowanych przez niego warsztatów, czy spotkań kameralnych.

Krzysztof to psycholog, wykładowca, autor bloga „Asperger i życie z zespołem Aspergera, wyjątkowy tata dwóch wyjątkowych chłopców.
Zespół Aspergera zdiagnozowano u niego w wieku 32 lat,
a u jego starszego syna w wieku 4 lat.
Krzysztof prowadzi szkolenia i porady terapeutyczne dla osób związanych z ZA: rodziców, nauczycieli oraz samych Asów.
Jest też trenerem – w szkołach i przedszkolach w Polsce północnej prowadzi szkolenia w zakresie wykorzystania potencjału dzieci z ZA, a także komunikacji z nimi i radzenia sobie w sytuacjach problemowych.
Ponieważ wykłady Krzysztofa stały się wręcz naszą konferencyjną tradycją, nie mogło go zatem zabraknąć i teraz 
www.facebook.com/zespolasperger

************************************************************************************

Generał Gromosław Czempiński
„DLACZEGO MĘŻCZYZNOM JEST TRUDNIEJ?
NA CZYM POLEGA PARADOKS STAWIANYCH IM OCZEKIWAŃ?
Czy w dzisiejszym świecie może być on postrzegany jako silny i męski, będąc równocześnie odważnym w okazywaniu swoich emocji, słabości i miłości?”

Z ogromną radością przedstawiamy gościa specjalnego.
Czujemy się bardzo wyróżnieni, ponieważ zgodził się opowiedzieć nam o swoich doświadczeniach, o rodzinie, o niepełnosprawności syna, o tym jak wpłynęła na jego małżeństwo i dlaczego, mimo wszystko, można czuć się spełnionym ojcem, mężem i mężczyzną.

Generał Gromosław Czempiński – były szef Urzędu Ochrony Państwa, bez wątpienia postać legenda, jeśli chodzi o Polski wywiad, wielokrotnie odznaczany za swoje zasługi, niezwykle ceniony przez zagranicznych sojuszników.
Zasłynął perfekcyjnie przeprowadzoną operacją wywiezienia z Iraku amerykańskich agentów („Operacja samum”) za co Prezydent George Bush Sr. uhonorował go wysokim odznaczeniem CIA za zasługi dla kraju.
W podziękowaniu za jego zasługi Amerykanie sfinansowali budowę Jednostki Wojskowej 2305, którą jej twórca i pierwszy dowódca gen. Sławomir Petelicki nazwał GROM, właśnie na cześć swojego przyjaciela.
Generał Gromosław Czempiński to także wyjątkowy ojciec dwójki dorosłych już dzieci, 49-letniej córki Iwony oraz niepełnosprawnego 37-letniego syna Piotra z Zespołem Downa. Od wielu lat otwarcie i odważnie mówi o niepełnosprawności syna, ale także o swojej drodze do akceptacji tak wyjątkowego rodzicielstwa.
Co nad wyraz cenne, mówi także o tym, jak niepełnosprawność syna wpłynęła na relacje w związku, o tym jak tuż po diagnozie wystawiła na bardzo ciężką próbę jego udane małżeństwo.
Nie raz otwarcie mówił także o zmaganiu się z problemem własnej tożsamości w obliczu niepełnosprawności dziecka.
Zawsze z ogromnym szacunkiem mówi o swojej żonie, która całe swoje życie poświęciła opiece nad synem, rezygnując z planów i kariery zawodowej, zwracając tym samym uwagę na fakt niewystarczającego wsparcia ze strony państwa w tej kwestii.
Największą pasją generała Czempińskiego jest latanie, można chyba nawet powiedzieć, że obok rodziny, jest to jego największa miłość.

Zdjęcie – żródło newsweek.pl