Ludzie fundacji

Radek Machnica
Pomysłodawca i założyciel fundacji „ALEKlasa”, ale przede wszystkim

tata 8-letniego Mateusza z Zespołem Aspergera.
Współorganizator trzech konferencji dla rodziców dzieci z ZA, z wykształcenia informatyk, z zawodu konsultant do spraw wdrażania nowych technologii w biznesie.
Ponadto certyfikowany Mediator Polskiego Centrum Mediacji.

Izabela Hnidziuk – Machnica
Organizatorka aktualnej i poprzednich trzech konferencji dla rodziców dzieci z Zespołem Aspergera, prowadzi internetową grupę wsparcia Razem zrozumiemy AS’y, jest autorką bloga Zrozumieć AS’a, od kilku lat stara się edukować i szerzyć wiedzę o Zespole Aspergera.

Ukończyła również kurs florystki i od lat „pracuje” także z kwiatami, tworząc okolicznościowe dekoracje kwiatowe.
Przede wszystkim jest mamą cudownego Asa Mateusza.
Wspólnie z mężem stworzyli fundację „Aleklasa”, której celem będzie wspieranie edukacji i rozwoju dzieci z ZA.

Marzeniem Izy jest stworzenie autorskiego programu edukacji i aktywizacji zawodowej Asów.

*********************************************************************************

Maciek Skura
No i co by tu napisać?!
Sugestia była, aby było krótko „ Człowiek orkiestra”, ale nie przeszło.
Prosiłem, błagałem, słałem wiadomości i nadal nie było akceptacji
Przyparty do muru i złamany we wszystkich miejscach coś powstało:

Jestem:
– tatą dwóch synów 11lat AS-a i 6lat
– szczęśliwym mężem swojej żony Dominiki
– zwolennikiem zmian w systemie edukacji (bliska jest mi filozofia Marii Montessori)
– przeciwnikiem szkolnych prac domowych (w minimalnej ilości do przyjęcia)

Byłem:
– członkiem Społecznego Komitetu Doradczego (SKD), działającego w ramach projektu systemowego „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” w latach 2014-2015 przy Ministerstwie Edukacji Narodowej

Nieustająco wspieram:
– swoje dzieci i rodzinę
– Rady Rodziców w placówkach oświatowych
– rodziców dzieci z różnymi deficytami w placówkach oświatowych

Działam :
– w różnych stowarzyszeniach i fundacjach.
– w grupie na FB którą współprowadzę wraz z Beatą Chrzanowską – Pietraszuk
www.facebook.com/groups/ADHDZespolAspergeraPoszukujacyrodzice

Chyba:
– przez specyficzny błąd ortograficzny w nazwisku przykro wspominam
swój czas edukacji szkolnej?
– jestem aktywnym i świadomym rodzicem?

Dodatkowo jestem:
Mechanikiem samochodowym z wykształcenia, konstruktorem wszelkich rzeczy mechanicznych, kierowcą i pilotem rajdowym Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, organizatorem rajdów samochodów terenowych, członkiem historycznych grup rekonstrukcyjnych, fascynatem nowych technologii, domorosłym komputerowcem, fotografem z zamiłowania i inne – co mnie zainteresuje i chcę to umieć to się nauczę.

Lubię:
wodę szeroko pojętą, sporty wszelakie, las, zwierzęta, piesze i rowerowe wędrówki ,
ciszę i święty spokój.

Nie lubię:
– jak się do mnie mówi Maciej, a po prostu Maciek ( preferuję formę na „ty” )
– korków na ulicach

P.S. – autorem zdjęć jest mój przyjaciel Igor Kohutnicki www.fotoADHD.pl